Co vše můžete ve mlýně zažít

Poloha Žabovřeského Mlýna přímo vybízí k prožití nezapomenutelné dovolené v samém srdci Jižních Čech.

Od Mlýna se lze vydat na všechny světové strany za krásami přírody i kulturních památek a v nedalekých Českých Budějovicích lze zažít i ruch velkoměsta.

Celé harmonizační centrum slouží široké veřejnosti k odpočinku, ale i k setkávání se a společnému prožívání a sdílení. Ve Mlýně již proběhlo mnoho akcí a každý, kdo nás navštívil, odcházel osvěžen a spokojen. Ať už to byla setkání s eurytmií, koncerty, muzikohrátky, harmonizační cvičení, masáže, projektová vyučování dětí z waldorfských škol, semináře s různými lektory, přátelská setkání při večeři nebo týdenní dovolenkové pobyty.

 

Obec Žabovřesky

              

V obci je obchod s potravinami a smíšeným zbožím, otevřeno je denně kromě neděle, dvakrát denně (kromě soboty) se vozí čerstvé pečivo. Také tu fungují dvě restaurace – v jedné vaří polední menu za 69,- Kč, v penzionu Statek 3 je možné (kromě jiného) objednat si pizzu i s dovozem. Malé občerstvení je i u fotbalového hřiště.

Na návsi je autobusová zastávka, hromadná doprava do Č. Budějovic a zpět funguje jenom ve všedních dnech.

K vybavenosti obce patří i dětské hřiště, je možné si za poplatek zachytat ryby v soukromém rybníce přímo v obci a také využít masérské služby v soukromé provozovně.

Od Mlýna se lze vydat na všechny světové strany za krásami přírody i kulturních památek. Lze zažít i ruch velkoměsta – do centra Českých Budějovic je to pouhých 12 km.

http://www.obeczabovresky.cz

Kromě dovolenkového pobytu nabízí „Žabovřeský Mlýn“ i pobyty vzdělávací, ať už jednodenní nebo víkendové pod vedením různých lektorů. Prostředí je též vhodné k pracovním setkáním pro menší kolektivy s možností ubytování až pro 15 osob.

Velký sál v přízemí je možné využít k pořádání koncertů, přednášek – kapacita je asi 70 osob při divadelním uspořádání, k dispozici je klavír.

Tento sál lze využít i k pohybovým aktivitám pro 10 -15 osob (jóga, harmonizační cvičení, intuitivní tanec, eurytmie, muzikoterapie…)

V podkroví domu je vhodné prostředí k individuální muzikoterapii a masážím, k dispozici je profesionální masážní stůl.

Prostory určené k ubytování lze využít k přespání v klidném prostředí při služební cestě do zahraničí nebo účasti na veletrzích v blízkých Českých Budějovicích.

Prostornou zahradu a ohniště lze využít k táboření ve vlastních stanech, což ocení nejen děti.

Součástí zahrady je také umělecky ztvárněná zvonička, kterou bude po jejím dokončení možné využít i pro individuální meditace.

ŽABOVŘESKY U HLUBOKÉ NAD VLTAVOU

První písemná zmínka o Žabovřeskách je z roku 1334, kdy se staly majetkem Rožmberků. Symbol tohoto slavného rodu se zachoval v podobě pětilisté růže i v současném znaku obce. Nejvýraznějším symbolem znaku je však žába, která dala obci jméno.

Žabí koncerty z četných okolních rybníků tvoří výraznou zvukovou kulisu zdejšího života.

Kolem Mlýna protéká potok ze sousedního 264 ha rybníku Dehtáře, vybudovaného Rožmberky již v roce 1479, který patří k největším v Čechách. Je přírodní rezervací pro vodní ptáky, slouží k chovu ryb a provozování vodních sportů.